Rosnické military 27. 8. 2011

A máme za sebou premiéru v pořádání jezdeckých závodů.
Na sobotu 27. srpna 2011 připravila Jezdecká sportovní stáj Tandem Karlovy Vary ve svém areálu v Rosnicích dvě hobby soutěže ve všestrannosti na úrovni „Mini“ a „ZK“. Nešlo však pouze o závodní klání samotné, jelikož byl celý den se zároveň školícím. Startující se tak mohli z úst komisařů mohli dozvědět, jak na tom v jednotlivých disciplínách jsou.

Komisařem pro drezúru byl Vítek Čmolík, pro skoky Pavla Chocholoušová a pro cross country Ivoš Kočík, který začínající i pokročilé jezdce zasvěcoval do tajů military, vysvětloval pravidla, trestné penalizace, vedl společné prohlídky tratí atd.

Do soutěží nastoupilo 29 dvojic – Startovní listina pro soutěže „Hobby mini“ a Startovní listina pro soutěže „Hobby ZK“. Začínalo se v 10 hod drezurní zkouškou, poté museli jezdci do 30 min odstartovat do skokové zkoušky a od 14 hod se šly crossy. Po skončení bylo provedeno celkové hodnocení a všechny došlé dvojice byly odměněny floty a věcnými cenami – výsledková listina „Hobby Mini“ a výsledková listina „Hobby ZK“.

Na všechny čekala drezúra CN 1/09, v soutěži „Mini“ se skákal parkur do 60 cm – plánek parkuru, v soutěži „ZK“ pak do 80 cm – plánek parkuru. Pro terénní zkoušku „Mini“ bylo na trati dlouhé 1.225 m postaveno 12 překážek – plánek trati a pro „ZK“ na 1.650 m 15 překážek – plánek trati.

Naše holky bojovaly statečně. V soutěži „ZK“ zvítězila Libuška Květoňová s New Master, Jana Plachá s Beauty Princess dokončila na 5. místě, Domča Divišová s Framusem byla 6. a Radka Bubová s Kerlandem 9. (16 startů). Pouze Hazzel s Janou Plachou se v soutěži „Mini“ nelíbil v terénní jízdě skok zvaný „cigcag“, na kterém 3x zastavila a díky tomu byla vyloučena.

Jsme moc rádi, že se akce zdařila, že jezdci podřídili své sportovní úsilí špatnému počasí, hlavně v terénu a nedošlo tak k žádné nepříjemné kolizi. Dík patří sboru komisařů a celému týmu naší stáje, který se svědomitě zhostil svěřených úkolů, což vedlo ke spokojenosti startujících i diváků.

Naším cílem je i nadále pokračovat v pořádání akcí zaměřených na všestrannost, aby si toto odvětví jezdeckého sportu opět našlo i v naší oblasti své příznivce, tak jak tomu v minulosti bývalo.