Jezdecká škola – výcvik jezdců a koní

jezdecká školaJezdecká sportovní stáj Tandem Karlovy Vary poskytuje jezdecký vývcik se zaměřením především na parkurové skákání a všestrannost pro začínající, pokročilé i závodní jezdce s možností využití individuálního výcviku nebo výcviku v rámci výcvikových hodin a to na koních vlastních či z naší stáje.

Svěřenci jezdecké školy JSS Tandem jsou ty úplně nejmenší děti cca od 6ti let až po jezdce věkově pokročilejší.

Zájemci jsou připravováni a vedeni k úspěšnému skožení Zkoušek základního výcviku jezdce (ZZVJ) a mnozí z nich následně pokračují v trénincích a závodní kariéře.

V oblasti výcviku koní nabízíme práci se začínajícími koňmi až po úspěšné absolvování výkonostní zkoušky, výcvik koní pod svými majiteli či pod jezdci JSS Tandem, přípravu koní na závody a také jejich předvedení jezdi JSS Tandem.

Výcvik jezdců a koní zajišťují zkušení certfikovaní cvičitelé s licencí a dlouholetou praxí v práci s koňmi a jezdeckém sportu.

Osvědčení a certifikáty o naší odborné způsobilosti k trénování v oblasti jezdeckého sportu:


Pro jezdeckou školu JSS Tandem Karlovy Vary a kvalitní výcvik jezdců a koní má náš areál k dispozici osvětlenou ohraničenou jízdárnu o rozměrech 30 x 45 m s pískovým povrchem, skokový materiál, drezurní obdélník a travnatou tréninkové plochy o ploše cca 50 000 m² vybavenou přírodními skoky.

Individuální výcvik jezdců

Je určen široké veřejnosti, bez ohledu na věk. Vhodné pro ty, kteří se jezdectví chtějí věnovat pouze nárazově, nebo si to chtějí jenom okusit. A také pro ty, kteří chtějí využít lekci sami pro sebe a v jiném čase.

Individuální výcvik jezdce – ceník služeb
výcviková hodina na vlastním nebo zapůjčeném koni 200 Kč
zapůjčení koně 100 Kč

platnost sazebníku od 1.1.2020

Jezdci, kteří podstupují tento výcvik, nemusí být výhradně členy JSS Tandem Karlovy Vary. Z důvodu pojištění úrazu se však zájemcům doporučuje členem být nebo si sjednat pojištění své vlastní.

Jezdecký kroužek

je určen začátečníkům. Zde jde o seznamování se s koňmi a probíhá výuka všeho, co patří ke znalostem o koních, o ošetřování koní i o samotném jezdectví. Je otevřen každý všední den ve stanoveném čase, frekvence docházky je individuální a je hrazena paušální platbou 1.000,- Kč měsíčně.

Každý účastník jezdeckého kroužku musí být členem JSS Tandem K. Vary i ČJF.

Po absolvování této přípravné fáze, jejíž doba je individuální, přechází způsobilí (zvládají základy a mají docházku bez častých absencí) k pravidelným tréninkovým hodinám s četností dle domluvy.

Jezdecká škola


Výcvik v rámci výcvikových hodin – ceník služeb
měsíční paušální platba – 2 hodiny týdně 500 Kč
měsíční paušální platba – 3 hodiny týdně 750 Kč
měsíční paušální platba – 4 hodiny týdně 1 000 Kč

platnost sazebníku od 1.1.2020

Tato částka se připočítává k základní paušální platbě 1.000 Kč za jezdecký kroužek. Pokud se výcviku účastní jezdec s vlastním koněm, základní paušální platbu neplatí.

Jezdci, kteří podstupují tento výcvik, musí být výhradně členy JSS Tandem Karlovy Vary a ČJF.

Pokud se jezdec nedostaví na výcvikovou hodinu, tato bez náhrady propadá.

Výcvik koní

Výcvik koní je nabízen pro zde ustájené koně i koně příchozí. Výcvik koní provádí zkušení jezdci s jezdeckou licencí.

Výcvik koně – ceník služeb
pohybování koně (lonžování, vodění) cca 0,5 hodiny 100 Kč
výcvik koně pod jezdcem (dle náročnosti výcviku) 200 až 300 Kč

platnost sazebníku od 1.1.2020