ROK 2015

A naše členka Albína Kasper nezůstala pozadu a na konci září 2015 si až z Přerova nechala přivézt koníka pro sebe. Byl to mladý, plnokrevný valášek, na které však byla jezdecky slabá a rozhodla se ho vrácení. Jmenoval se BIOLEY. Bez koně však nevydržela, tak jsme jí předali typ na jiného, kterého jsme již 1. listopadu přivezli k nám do stájí. Pochází ze stáje Pepíčka Váni a nese jméno TIMBER, starší, 8letý valach. Tak Albíně držíme palce, ať jim to spolu funguje.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

A máme nového koníka ve stáji. Jeho jméno je Diamond King – A 1/1, 11 let. V letech 2006-2010 startoval v dostizích po trenérem Čestmírem Olehlou. Později byl prodán jako rekreační koník. My jsme si ho přivezli až z Brna. Zakoupila ho pro oddíl majitelka stájí a bude zde v tréninku s pokročilejšími jezdci pro parkurové soutěže a všestrannost. Je to pěkné číslo, ale šikovný, tak snad bude přinášet radost všem.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Po dlouhém letním spánku jsme se vrhli na přípravu a v sobotu 29. srpna 2015 jsme přivítali v našem areálu účastníky 8. Rosnických military, které byly tentokrát vyhlášeny jako neoficiální závody. Jednalo se tak spíše o trénink. Při kterém se většina z přihlášených seznamovala s všestranností. Sešlo se nám 18 dvojic do třech obtížností – mini (60 cm), ZK a Z. Přivítali jsme ekipy stájí z Aše, Žlutic, Příbrami, Prahy, Kacéřova a samozřejmě i ze stáje domácí. Trochu nás mrzí, že ti z okolí Karlových Varů, kteří to k nám mají nejblíže, již tradičně nevyužijí možnosti si onu disciplínu vyzkoušet, i když jsme v širokém okolí jediní, kteří nabízí tuto možnost. No jo, s tím nic nenaděláme. Ač se jednalo spíše o to, přijet si potrénovat, přesto se rozhodovalo podle pravidel ČJF, bodovalo, vyhodnocovalo a odměňovalo. Kompletní soutěž všestrannosti v kategorii „mini“ vyhrála dvojice Monika Ilichová – Laeticie (Stáj Tamara), „ZK“ Lenka Kudrhaltová – La Incantevola (JK Krásná) a „Z“ Štěpánka Krausová – Barbaresco (JK Nico Gela). Závodilo se rovněž v rámcových soutěžích – drezura CN 1/14, parkur mini (60 cm), ZZ a ZM a crossech 60, 80 a 90 cm.
FOTOGALERIE: ZDE

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

V srpnu 2015 jsme pro naši mládež vyhlásili příměstský tábor, kterého se zúčastnilo šest dětí. Trval týden, ve kterém jsme navštívili Pekelné sklepy ve Žluticích, hrad Loket, Svatošské skály s houpacím mostem, Zoopark v Chomutově, koupaliště v Děpoltovicích, dostihovou stáj v Mlýncích, kde jsme sledovali trénink dostihových koní Pepíka Váni a Andělskou Horu. Provázelo nás pěkné počasí, spousta legrace, děti si odnesly pěkné zážitky i poznání našeho okolí.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

V neděli 24. května 2015 jsme si zajeli s Radkou Bubovou potrénovat na hobby parkury do Stružné. Zima a déšť provázely celý den, ale radost ze dvou čistě dokončených soutěží to napravila. FOTOGALERIE: ZDE

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Sobota 18. dubna 2015 patřila námi pořádaným hobby závodům v honebním a derby skákání. Do dvou soutěží, 60 a 80 cm, odstartovalo devět dvojic. I takto malá skupina zúčastněných so dnešní klání užila a posbírala cenné zkušenosti. Moc nás však mrzí, že skákat na trávě již není „moderní“, což je vidět na počtu přihlášených dvojic. Nevadí, my se nevzdáme a další závody pro zájemce připravíme a možná se řady odvážlivců, kteří si chtějí vyzkoušet překonávání pevných, tvarem rozmanitých skoků. FOTOGALERIE: skoky 60 cm, skoky 80 cm

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Dne 4. dubna 2015 se JSS Tandem stala součástí Karnevalového masopustu, který pořádalo Divadlo dětí Karlovy Vary. Zúčastněným dětem a jejich rodičům jsme představili naše koně a naši jezdci a jezdkyně, nejmenší i ti starší, předvedli ukázky výcviku, práce s koňmi i péče o ně. Všichni pak společně shlédli divadelní pohádku, opékali buřty a řádili v různých maskách.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Naše, již tradiční 6. Koňácká zábava se konala 28. února 2015 na stejném místě, ve stejnou dobu (poslední sobotu v únoru) a za doprovodu stejné kapely. Letos jsme však byli vybráni Karlovarskou oblastí ČJF, abychom „zábavu“ povýšili na „ples“ celé naší oblasti. Na plese byli vyhodnoceni nejlepší jezdci a koně loňského roku a vyhlášeny výsledky soutěže TOP TEN 2014. Tímto moc děkujeme našemu výboru za důvěru, kterou jsme nezklamaly. Padl rekord v počtu zúčastněných, kteří se opět skvěle bavili až do ranních hodin. FOTOGALERIE ZDE
starší příspěvky…