ROK 2014

A aby byl výčet koní úplný, zmíním i ty ostatní, kteří u nás pobyli na kratší dobu. Mezi ně patřil valach La Roche paní Andrei Vráblíkové, který byl však pro nejezditelnost po týdnu vrácen zpět na pastviny.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

A hned čtrnáct dní poté, tedy 14. října 2014, dorazil další nový koník. Tentokrát jde o návrat staronového člena, Ondry Stýbla, do našeho kolektivu, který přichází spolu s čtyřnohým kámošem, valáškem A 1/1 jménem Dracula, zapůjčeným Pepíčkem Váňou.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Od 1. října 2014 se v naší stáji ubytoval nový koník jménem CHARMEUR, jehož novou majitelkou je Radka Hanáková. Koník je moc šikovný, ale drobet živější. Budeme tak držet palečky, aby si s Ráďou sedli.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Letošní poslední výjezd za závodním kláním byl ve znamení hobby skákání ve Stráni s Radkou Bubovou a Kerlandem a to dne 27. září 2014. FOTOGALERIE ZDE

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

V sobotu 30. srpna 2014 jsme v našem areálu uspořádali 8. Rosnické military (hobby závody ve všestrannosti, a to na úrovni „mini“, „ZK“ a „Z“. Zároveň jsme vypsali i soutěže v drezúře (CN 1/14) a parkurech („mini“ – 60, „ZZ“ – 80 a „ZM“ – 90). Na start kompletní i dílčích soutěží se postavilo 17. dvojic. V soutěži všestrannosti „mini“ zvítězil Matěj Kudrhalt s koněm Artuš, v „ZK“ MVDr. Václava Molcarová s Pocketem a v „Z“ Kateřina Mrázová a Serafín.

FOTOGALERIE: skoková zkouška, terénní zkouška

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

V sobotu 19. července 2014 jsme se zúčastnili skokových závodů ve Staré Roli (KV). Nikola Hlavanová startovala v soutěži „hobby 60“ s Dinghy. Jejich pěkně začatý parkurek ukončil pád jezdkyně po 4 skoku. Radka Bubová s Kerlandem zajeli ofi „ZM“ za jedno shození a to posledního skoku. Tomu se říká smůla, protože jinak zajeli moc hezky. FOTOGALERIE ZDE

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Den 7. července 2014 zůstane zapsán v našich srdcích jako ten nejsmutnější den v historii naší stáje. Toho dne v poledních hodinách nás náhle opustil Rebel’s Pride ve věku 23,5 roku. Rebča byl zakládajícím koněm a prožil zde s námi 14 let. Jeho jedinou jezdkyní byla Jana Plachá, která s ním tvořila závodní dvojici především v soutěžích všestrannosti. Dosáhli spolu výkonnosti CNC* a v parkurech stupně „L“. Ve všestrannosti se 3x kvalifikovali na MČR (2002-2004) a 3x na finále Zlaté podkovy v Humpolci. Byli nominováno jako náhradníci na ME juniorů. Po ukončení závodní kariéry si Rebča užíval už jen zaslouženého důchodu… Těšili jsme se z jeho zdraví, vitality, rošťáren… Sbohem kamaráda, děkujeme, že jsi byl. Nikdy na tebe nezapomeneme.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

A už i Stružnou s datem 24.-25. května 2014 máme za sebou. V sobotu zde skoky „ZM“ absolvovali Radka Bubová a Kerland s výsledkem 4 tr.b. za shození (16. místi z 20 startů). Líba Květoňová s Avanti G startovala v „Z“, jednou shodila a s penalizací 4 tr.b. obsadila 13. místo (31 startů). Ti pak ještě startovali v „ZL“, které absolvovali s čistým kontem, ale v rozeskakování byli vyřazeni pro 3. neposlušnost, což stačilo na 8. místo (24. startů). Do soutěže se ještě v neděli vrátila Libuška s Dunamoonem do soutěže na výšce 70 cm (2. místo) a 90 cm (4. místo). FOTOGALERIE ZDE

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

V pondělí 19. května 2014 se rozrostlo naše koňské stádečko o 6tiletou klisnu A 1/1 jménem AMICA PER VITA. Je dcerou hřebce RAINBOWS FOR LIFE z matky AMANDELA. Její sestrou po otci je slavná několikanásobná vítězka Velké pardubické SIXTEEN. Ještě minulý týden startovala v Pardubicích ve steeplechase, kde její trenérkou byla Petra Jirátová (dříve Pepa Váňa). Amicu zakoupila (na zkoušku ) Jana Valdmanová, která ji bude spolu s dcerou Janou Plachou učit jiným odvětvím jezdeckého sportu, než dosud poznala.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Další závody s účastí našich jezdců a koní proběhly v sobotu 17. května 2014 v areálu JK Paegas Děpoltovice. V soutěži „ZM“ startovala Jana Plachá s Beauty Princess a jejich výsledkem byl 5 tr.b. (zastavení, překročení časového limitu). Radka Bubová s Kerlandem zajela tento základní parkur i rozeskakování bez chyby a umístili se na 2. místě. Soutěž „Z“ si Jana s Beauty Princess přeskákala čistě i s následným rozeskakováním. Po projetí cílem základního parkuru však nenavázala do rozeskakování a to jí stálo penalizaci za uzavření kruhu a překročení časového limitu (23 tr.b.), což stačilo nakonec pouze na 16. místo. No a Radka s Kerlandem popletla kurz hned základního parkuru. Škoda těchto chyb, ale i to se stává. Třetím zástupcem byla Libuška Květoňová s Avanti G, která s základním parkuru zastavila (6 tr.b.), a tak obsadila 22. místo z celkem 34 startujících. Tato dvojice pak ještě startovala v „ZL“, kde obdržela 4 tr.b. za shození a umístila se na 16. místě z 27 startujících. FOTOGALERIE ZDE

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Irena a Klára Urbanovy si udělaly radost pořízením nového koníka, kterého jsme 12. května 2014 přivezli k nám do stájí. Jmenuje se VOTRE STAR, 5-tiletý hnědý valach, francouzský polokrevník z matky GRIVE STAR po otci FREEDOM CRY (GB).

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Sobota 10. května 2014 a náš výjezd na hobby i ofi závody ve Stráni dopadl k naší spokojenosti. Radka Bubová s Kerlandem startovala v hobby parkuru „80“ a po bezchybném základním kole i rozeskakování skončila na 3. místě. Nikola Hlavanová s Ginger jednou zastavila v základním kole (4 tr.b.). Dvojice Radka a Kája (Kerland) dále absolvovala ofi parkur „ZZ“ a s rovněž bezchybným výsledkem se umístila na 1. místě.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

V sobotu 3. května 2014 hájila barvy naší stáje Libuška Květoňová s Avnati G na parkurových závodech v Plzni (JK Slavia VŠ). V soutěži „Z“ obdržela 4 tr. b. a ve dvoufázovém skákání 110/120 10 tr. b.
FOTOGALERIE ZDE

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Naše, již 6. Rosnické military – hobby závody ve všestrannosti, proběhly v sobotu 26. dubna 2014. Na start tří kompletních, tří parkurových a jedné drezurní soutěže bylo přihlášeno celkem 27 dvojic.
V rámcové soutěži – drezura CN1/14 zvítězila Sandra Močičková s Khan Girey (Fa Lentur Žeravíková) v konkurenci 11 startujících s výsledkem 59,38 %. Ve skokové soutěži „60“ obsadila 1. místo Veronika Fazekašová – Elisabeth (Ranč Vránov) ze 7mi s výsledkem 0 + 0 tr. b. Rámcové parkury „ZZ“ a „ZM“ nebyly pro malý počet dvojic vyhodnoceny.
Kompletní soutěž všestrannosti „mini“ měla 8 startujících dvojic a prvenství vybojovala nejmladší účastnice Klárka Kumičíková a Iron Lady Moonlight (JK Stará Role) s penalizací 72,18 tr. b. Ke startu soutěže kompletní všestrannosti „ZK“, která se jela za bouřky a v přívalovém dešti, bylo přihlášeno 5 dvojic a zde první místo obsadila domácí Jana Plachá s Hazzel (69,63 tr. b.). Poslední námi připravená soutěž všestrannost „Z“ přilákala na start pouze jednu dvojici a to znovu domácí Janu Plachou tentokrát s Beauty Princess. Kompletní soutěž dokončily s výsledkem 85,23 tr. b. Tato dvojice však mohla statovat pouze mimo soutěž (pro malý počet účastníků) a nemohla být tedy ani vyhodnocena.
Děkujeme všem jezdcům za účast, děkujeme sboru rozhodčích pod vedením Tomáše Kavky. Jen nás trochu mrzí, že soutěže všestrannosti jsou v tomto kraji opomíjené. Ale nás to neodradí a na srpen připravíme, další, v pořadí již 7. Rosnické military a tímto již všechny srdečně zveme.
FOTOGALERIE: ZDE
ZÁPIS ZÁVODŮ: PROPOZICE A CELKOVÁ VÝSLEDKOVÁ LISTINA

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Náš první letošní výjezd jsme uskutečnili v sobotu 19. dubna 2014 a to do nedalekých Děpoltovic. V soutěži „ZZ“ startovala Radka Bubová s Kerlandem, zajela čistý základní parkur i rozeskakování a obsadila 2. místo v konkurenci 11 dvojic. Parkur „ZM“ se jim povedl stejně dobře (0 + 0 tr. b.) a umístili se na 5. místě (18 startů). Ve stejné soutěži jsme měli ještě Líbu Květoňovou se svojí novou kobylkou Avanti G. Parkur absolvovaly také s výborným výsledkem (0 + 0 tr. b.) s obsadily 6. místo. Tato dvojice pak ještě startovala v parkuru „Z“, kde jednou zastavila (4 tr. b.) a k tomu si připsala penalizaci za překročení času (2 tr. b.) v základním kole. Celkově z toho bylo 27. místo (40 startů). FOTOGALERIE ZDE

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Sice na podruhé, ale je to doma. Nikola Hlavanová dne 13. dubna 2014 v Nebanicích úspěšně složila praktickou část ZZVJ. Jejího pěkného předvedení drezury i parkuru si vážíme, protože vše absolvovala na vypůjčeném koni jménem Karola, na kterém seděla ten den poprvé. Tímto rovněž děkujeme majitelce koně, Evě Šimáčkové, za vstřícný postoj a ochotu. Naše Ginger, na které se Nikola připravovala, a měla na ní i absolvovat zkoušky, si totiž ten den řekla, že nenastoupí do hengru a nikam nepojede. To se tak někdy stává, ale nevadí, vše dobře dopadlo… FOTOGALERIE ZDE

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

V sobotu 5. dubna 2014 jsme na našem crossovém kolbišti přivítali jezdce a koně na hobby závodech v honebním a derby skákání. Nejvíce zájemců bylo o honební parkur na výšce 60 cm (7 pevných a 5 parkurových skoků na trati 700 m) a to 12 dvojic. Nejmladší účastnicí byla teprve 6-ti letá Klárka Hlaváčková s poničkou Lindou, která však mohla startovat vzhledem ke svému věku pouze mimo soutěž. Prvenství v tomto parkuru vybojovala Libuška Květoňová s Dunamoonem, která hájila naše barvy. Na druhém místě dokončila Veronika Fazekašová s Elisabeth (Ranč Vránov), na třetím Matěj Kudrhalt s Artušem (JK Krásná). Ostatních šest dvojic soutěž sice dokončilo, ale vzhledem k překročení přípustného času byly vyloučeny, další dvě dvojice nedokončily pro 3. neposlušnost.
Do honební soutěže 80 cm (8 pevných, 6 parkurových skoků, délka dráhy 900 m) bylo přihlášeno 6 dvojic. Jedna dvojice byla vyloučena pro 3. neposlušnost a jedna pro skok mimo pořadí. Kokardami a cenami byly odměněny dvojice – na 1. místě Iva Jánáčková se Sisi (Bohuslav Novohradský), na 2. místě Libuška Květoňová s Dunamoonem (JSS Tandem K. Vary), na 3. místě Jana Plachá s Hazzel (JSS Tandem) a na 4. místě Nikola Hlavanová s Ginger (JSS Tandem). Vyvrcholením dnešního dne bylo skokové derby na výšce 100 cm (9 pevných a 7 parkurových skoků na trati 1.000 m). Zde byly přihlášeny tři dvojice, jedna byla vyloučena za skok mimo pořadí a tak k dekorování byly pozvány pouze dvě dvojice a to na 1. místě Iva Janáčková se Sisi (Bohuslav Novohradský) a na místě 2. Jana Plachá s Beauty Princess (JSS Tandem K. Vary). Právě tato jezdkyně natočila pomocí kamery umístěné na své helmě celou svoji jízdu. Můžete se tedy podívat na video a vžít se do role soutěžícího na našich závodech přímo za sedla koně.
FOTOGALERIE : honební 60honební 80derby 100
ZÁPIS ZÁVODŮ: PROPOZICE A CELKOVÁ VÝSLEDKOVÁ LISTINA

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

A hurá do nové sezóny. Zahájili jsme přípravu našich jarních hobby závodů a to na sobotu 5. dubna 2014, kdy odstartujeme derby a následně 26. dubna 2014 proběhne všestrannost. Všechny srdečně zveme.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Konec února je termínem pro aktualizaci subjektů ČJF, členských základen a licencí pro rok 2014. K tomuto datu má naše JSS Tandem celkem 32 členů a ke členství u ČJF se ji ch zatím přihlásilo šestnáct. Těchto 16 jezdců bude hájit naše barvy v soutěžích hobby a 4 z nich i na oficiálních závodech. Licence pro rok 2014 jsme aktivovali pěti koním.
V průběhu roku nás opustilo několik členů, ale naopak další jsme mohli mezi námi přivítat. Kamča Smrčková, Pavlína Hasilová a Lenka Slivoňová se budou učit základy jezdectví pod vedením Kláry Urbanové za dohledu cvičitelů. Lenka Vítová a Sára Dvořáková se staly svěřenkyněmi Jany Valdmanové. No a po dvou letech naše řady posílila Radka Bubová se svým Kerlandem a Ondra Stýblo, kteří se vrátili ze Stružné. Aktuální členskou základnu JSS Tandem naleznete ZDE

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

V pořadí již 5. Koňácká zábava je již minulostí. Dne 22. února 2014 jsme se sešli opět V Rosnici v hospodě „U kaštanů“, tentokrát v počtu asi 170-ti lidí. Jsme rádi, že se tato námi pořádaná akce stává tradicí a je o ní takový zájem. K tanci i poslechu opravdu z každého soudku něco (od dechovky po rock) hrálo Duo Dominant. Jídlo bylo super, zábava také, tak co víc si přát? Snad jen, abychom se zase za rok všichni na již 6. zábavě, kterou již nyní chystáme na tradiční datum, poslední únorovou sobotu – 28. 2. 2015.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

A je tu Nový rok a s ním tradiční novoroční vyjížďka. Osedlali jsme osm koníků z naší stáje a Janina Plachá si ze sedla k Bakaře vzala i Rebelka. Nejprve jsme obešli Rosnici a všem sousedům popřáli do roku 2014 hodně zdraví a štěstí a poté se vydali na asi dvouhodinovou procházku po okolí. Jenom ta zimní romantika letos chyběla, když nám tuto zimu žádný snížek nenapadl.
starší příspěvky…